Haki Abazi: Thaçi po e mbanë peng KQZ-në sikurse Kosovën që 15 vite - Bota Sot
Haki Abazi: Thaçi po e mbanë peng KQZ-në sikurse Kosovën që 15 vite

Aktuale

Haki Abazi: Thaçi po e mbanë peng KQZ-në sikurse Kosovën që 15 vite

Nga: N.Sh Më: 26 mars 2019 Në ora: 11:55
Hashim Thaçi dhe Haki Abazi

Analisti politik Haki Abazi ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po e mbanë pengë KQZ-së sikurse Kosovën që 15 vite.

Përmes një shkrimi në Facebook, Abazi thotë se edhe thirrja e ambasadorit amerikan që të emërohen përfaqësuesit e KQZ është përkujtim që Kosova është shtet demokrat dhe zgjedhjet janë mekanizëm i demokracisë.

“KQZ është institucioni te cilin po e mban peng Thaçi ashtu siç është duke e mbajtur peng Kosovën që 15 vite. Thirrja e ambasadorit të SHBA që të emërohen përfaqësuesit e KQZ është përkujtim që Kosova është shtet demokratik dhe zgjedhjet janë mekanizëm i demokracisë. Diktatura kapilare e korrupsionit, nepotizmit dhe mentalitetit monopolizues nuk mundet me mbijetua përveç se duke stërkequr demokracinë dhe institucionet e saja.

Edhe çka tjetër ka mbet me ju kujtua te tjerët!?”, shkruan Abazi, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...