Veseli: Dëshmorët ranë që Kosova ta fitojë lirinë e të bëhet pjesë e kombeve të lira - Bota Sot
Veseli: Dëshmorët ranë që Kosova ta fitojë lirinë e të bëhet pjesë e kombeve të lira

Aktuale

Veseli: Dëshmorët ranë që Kosova ta fitojë lirinë e të bëhet pjesë e kombeve të lira

Nga: Z.B Më: 26 mars 2019 Në ora: 14:41
Foto nga takimi

Kryeparlamentari i Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka shkuar në Skenderaj për të nderuar në 20 vjetorin e rënies katër luftëtarë të shquar të lirisë, Beqir Mehën, njërin prej luftëtarëve të parë të UÇK-së dhe ndër më të moshuarit, Ilir Lushtakun, Mustafë Qorrajn dhe Avdullah Kodrën , përcjell “Bota sot”.

Veseli përmes një postimi në Facebook ka shkruar se, ata ranë që Kosova të ngrihej

Postimi i plotë:

Sot isha në Skënderaj për të nderuar në 20 vjetorin e rënies katër luftëtarë të shquar të lirisë, Beqir Mehën, njërin prej luftëtarëve të parë të UÇK-së dhe ndër më të moshuarit, Ilir Lushtakun, Mustafë Qorrajn dhe Avdullah Kodrën. Ata ranë që Kosova të ngrihej. Ata ranë që Kosova ta fitojë lirinë e të bëhet pjesë e kombeve të lira. Lavdi dëshmorëve të kombit!
 

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...