Sylejman Selimi: Në përfundim të mandatit, Thaçi të shkojë në pension - Bota Sot
Sylejman Selimi: Në përfundim të mandatit, Thaçi të shkojë në pension

Aktuale

Sylejman Selimi: Në përfundim të mandatit, Thaçi të shkojë në pension

Më: 26 mars 2019 Në ora: 19:33
Sylejman Selimi

Ish-komandanti i UÇK-së, Sylejman Selimi, në një intervistë për emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka folur edhe për situatën politike në Kosovë.

Sylejman Selimi ka thënë se pas përfundimit të mandatit presidenti Hashim Thaçi duhet të largohet nga politika.

“Besoj se Hashim Thaçi i ka kryer të gjitha. Ka qenë kryeministër, kryetar i partisë një kohë, është president dhe nuk ka më arsye që të vazhdojë. E kryen mandatin edhe le të shkojë në pension”, ka thënë Selimi.

Gjatë kësaj interviste ish-komandanti i UÇK-së, ka folur edhe për listat e veteranëve, Gjykatën Speciale dhe çështje të tjera që kanë të bëjnë më aktualitetin në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...