Veseli: U ndjeva i pikëlluar nga lajmi për vdekjen e mësuesit dhe veteranit të UÇK-së , Rifat Bejta - Bota Sot
Veseli: U ndjeva i pikëlluar nga lajmi për vdekjen e mësuesit dhe veteranit të UÇK-së , Rifat Bejta

Aktuale

Veseli: U ndjeva i pikëlluar nga lajmi për vdekjen e mësuesit dhe veteranit të UÇK-së , Rifat Bejta

Nga: Z.B Më: 2 prill 2019 Në ora: 14:13
Kadri Veseli

Kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shprehur ngushëllimë për vdekjen e , Rifat Bejtes, I cili për shumë vjet pas luftës mësuesi Rifat ishte ciceron në kompleksin memorial Adem Jashari, përcjell “Bota sot”.

Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se, u ndjeva i pikëlluar nga lajmi për vdekjen e mësuesit dhe veteranit të UÇK-së nga Prekazi, Rifat Bejta.

Postimi i plotë:

U ndjeva i pikëlluar nga lajmi për vdekjen e mësuesit dhe veteranit të UÇK-së nga Prekazi, Rifat Bejta. Per shumë vjet pas luftës mësuesi Rifat ishte ciceron në kompleksin memorial Adem Jashari. Përmes zërit të tij, plot kulturë e njohuri, miliona njerëz e dëgjuan rrëfimin për Epopenë e Prekazit. Do ta mbajmë në mendje gjithomonë si njeri të vlerave dhe përkushtimit atdhetar.
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...