Rrugëtimi i 110 shqiptarëve nga Siria në Kosovë - Bota Sot
Rrugëtimi i 110 shqiptarëve nga Siria në Kosovë

Aktuale

Rrugëtimi i 110 shqiptarëve nga Siria në Kosovë

Më: 20 prill 2019 Në ora: 15:06
Policia e Kosovës

Në orët e vona të së premtes, 110 kosovarë janë kthyer në Kosovë nga Siria.

Katër të kthyer janë luftëtarë, 32 gra dhe 74 fëmijë, ndërkohë që sipas institucioneve të Kosovës edhe 87 kosovarë vazhdojnë të mbesin në Siri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...