Ky është aeroplani amerikan që mbrëmë solli në Prishtinë 110 shqiptarët nga Siria - Bota Sot
Ky është aeroplani amerikan që mbrëmë solli në Prishtinë 110 shqiptarët nga Siria

Aktuale

Ky është aeroplani amerikan që mbrëmë solli në Prishtinë 110 shqiptarët nga Siria

Më: 20 prill 2019 Në ora: 21:19
Aeroporti i Prishtinës

Kur po pritej që një grup grash dhe fëmijësh nga Kosova të nxjerrë nga kampet e Sirisë të silleshin në Kosovë me një aeroplan të rregullt nga Stambolli.

Pak minuta para orës 23:00 të së premtes, nga Turqia në Aeroportin e Prishtinës ateroi një aeroplan tjetër, që në bishtin e tij mbante flamurin amerikan.

Aeroplani ushtarak i SHBA-ve që do të shihni në pamjet e mposhte i solli në vendlindje 110 shqiptarët e të mbijetuar nga lufta, familjarë të ish-pjesëtarëve shqiptarë të ISIS-it, që për muaj kishin mbetur të ngujuar në kampet e luftës siriane.

Image

Në mesin e tyre ishin edhe katër ish-ushtarë nga Kosova të kësaj organizate terroriste tre prej të cilëve janë në mbajtje policore, derisa një të mituri i janë shqiptar 30 ditë paraburgim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...