Haradinja kërkon që të kthyerit nga Siria të trajtohen me kujdes - Bota Sot
Haradinja kërkon që të kthyerit nga Siria të trajtohen me kujdes

Aktuale

Haradinja kërkon që të kthyerit nga Siria të trajtohen me kujdes

Më: 23 prill 2019 Në ora: 13:36
Ramush Haradinaj

Gjatë kësaj mbledhje, kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka njoftuar se kabineti Qeveritar është njoftuar për kthimin e tyre.

Ai ka thënë se kthimi i tyre është bërë më mbështetje të SHBA- ve, raporton lajmi.net.

Ndryshe autoritetet e Kosovës në orët e vona të së premtes kanë kthyer në Kosovë 110 kosovarë nga zonat e luftës në Siri, përfshirë në mesin e tyre edhe luftëtarë, 32 gra dhe 74 fëmijë, 9 nga të cilët kishin humbur prindërit në luftë.

Të gjitha gratë dhe fëmijët e kthyer nga Siria ishin vendosur në Qendrën e të Huajve në Vranidoll të komunës së Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...