Qeveria ka miratuar nismën për njohjen reciproke të patentë shoferëve me Malin e Zi, Zvicrën dhe Francën - Bota Sot
Qeveria ka miratuar nismën për njohjen reciproke të patentë shoferëve me Malin e Zi, Zvicrën dhe Francën

Aktuale

Qeveria ka miratuar nismën për njohjen reciproke të patentë shoferëve me Malin e Zi, Zvicrën dhe Francën

Nga: A.SH Më: 23 prill 2019 Në ora: 14:13
Qeveria e Kosovës

Në mbledhjen e radhës, Qeveria e Kosovës ka miratuar nismat për lidhje të marrëveshjeve ndërkombëtare me Malin e Zi, Zvicrën dhe Francën, për njohje reciproke të patentë shoferëve, përcjellë "Bota Sot".

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, përmes një postimi në facebook, ka shkuar se, miratim ka marrë edhe nisma për amendamentimin e Marrëveshjes për themelimin e programit kornizë për bashkëpunim financiar të Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Hungarisë.

Postimi i plotë:

Me tri vendime të veçanta, kabineti qeveritar ka miratuar nismat për lidhje të marrëveshjeve ndërkombëtare me Malin e Zi, Zvicrën dhe Francën, për njohje reciproke të patentë shoferëve. Në Mbledhjen e sotme të Qeverisë është miratuar ndryshimi dhe plotësimi i udhëzimit administrativ për masat e veçanta për lehtësimin e regjistrimit të pronës së paluajtshme të përbashkët në emër të dy bashkëshortëve. Po sot, miratim ka marrë edhe nisma për amendamentimin e Marrëveshjes për themelimin e programit kornizë për bashkëpunim financiar të Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Hungarisë.

RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...