Thaçi-Kurteshit: A je mërzit? - Bota Sot
Thaçi-Kurteshit: A je mërzit?

Aktuale

Thaçi-Kurteshit: A je mërzit?

Më: 26 prill 2019 Në ora: 14:21
Thaçi në Komisioni Hetimor të dëbimit të gjashtë shtetasve turq

(E plotësuar) - Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është rikthyer në komisionin hetimor parlamentar ku do të intervistohet lidhur me deportimin e shtetasve turq.

Ai me të ardhur është përkujdesur që t’ia bëjë një pyetje deputetit të Vetëvendosjes Sami Kurteshi.

"A je mërzit?", i tha presidenti Kurteshit.

Më herët para një pushimi të shkurtër Thaçi i tha Kurteshit “Të dua”.

***

Presidenti i Hashim Thaçi derisa po zhvillohej një debat rreth legjitimitetit të ekspertit ndërkombëtar në Komisionin Hetimor Parlamentar në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq më datë 29 mars të vitit që shkoi, i ka thënë se eksperti është simpati dhe i angazhuar nga Sami Kurteshi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...