Hoxha uron festën e Bajramit: Kjo festë është festë e solidaritetit dhe respektit ndaj njëri-tjetrit - Bota Sot
Hoxha uron festën e Bajramit: Kjo festë është festë e solidaritetit dhe respektit ndaj njëri-tjetrit

Aktuale

Hoxha uron festën e Bajramit: Kjo festë është festë e solidaritetit dhe respektit ndaj njëri-tjetrit

Nga: Z.B Më: 4 qershor 2019 Në ora: 13:27
Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame, në vend dhe diasporë, sic ka thënë ajo, kjo festë është festë e solidaritetit dhe respektit ndaj njëri-tjetrit, e rikonfirmimit të vlerave fetare e njerëzore të qytetarëve, përcjell “Bota sot”.

Hoxha këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se me dëshirat më të mira që festën ta kaloni me shëndet të mirë, begati e harmoni

Postimi i plotë:

Gëzuar festa e Bajramit! Të gjithë besimtarëve të fesë islame në vendin tonë dhe diasporë, ua uroj përzemërsisht festën e Bajramit, me dëshirat më të mira që festën ta kalojnë me shëndet të mirë, begati e harmoni. Kjo festë është festë e solidaritetit dhe respektit ndaj njëri-tjetrit, e rikonfirmimit të vlerave fetare e njerëzore të qytetarëve tanë me plot mirëkuptim për tolerancën dhe harmoninë fetare. Gëzuar dhe urime festa e Bajramit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...