Albright: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë - Bota Sot
Albright: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë

Aktuale

Albright: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë

Nga: G.B Më: 12 qershor 2019 Në ora: 12:05
Albright

Me duartrokitje dhe brohoritje nga qytetarët ka marrë fjalën sekretarja e shtetit Madeleine Albright, raporton Bota sot.

Ajo thotë se është e nderuar që është në Kosovë.

‘’Ne kurrë nuk do të ju harrojmë. Ne do të ju përkrahim gjithmonë. Ju duhet të vazhdoni përpara’’, ka theksuar ajo.
Ajo para qytetarëve të Kosovës po tregon se si presidenti Clinton e ka telefonuar në mes të natës dhe I ka thënë se do ta bëjmë gjënë e duhur për Kosovën; dhe unë I thashë ‘’po, do ta bëjmë të duhurën’’, ka theksuar Albright.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...