Ky është deputeti i cili votoi kundër ligjit të sportit - Bota Sot
Ky është deputeti i cili votoi kundër ligjit të sportit

Aktuale

Ky është deputeti i cili votoi kundër ligjit të sportit

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 11:47
Kuvendi i Kosovës

Mosmiratimi i Ligjit për Sponsorizim nga deputetët e Kuvendit të Kosovës ka shkaktuar shumë pakënaqësi në komunitetin e sportit.

Komiteti Olimpik, shumica e federatave sportive si dhe sportistë e ish-sportistë kanë reaguar duke kërkuar që sa më shpejt të korrigjohet ky veprim dhe të miratohet ligji në fjalë pasi, sipas tyre, është jetik për sportin e Kosovës.

Media ka zbuluar listat e deputetëve që votuan pro dhe kundër. I vetmi që votoi kundër ishte deputeti i AAK-së, Blerim Kuçi.

Sqarim:Y do të thotë Po N do të thotë Jo, Të tjerët nuk ishin të pranishëm në Kuvend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat