A ka opozita votat e ndonjë deputeti të koalicionit për rrëzimin e Qeverisë?! Tregon Glauk Konjufca - Bota Sot
A ka opozita votat e ndonjë deputeti të koalicionit për rrëzimin e Qeverisë?! Tregon Glauk Konjufca

Aktuale

A ka opozita votat e ndonjë deputeti të koalicionit për rrëzimin e Qeverisë?! Tregon Glauk Konjufca

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 00:04
Glauk Konjufca

Deputeti i Republikës së Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, është i ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani,

Ai gjatë emisionit ka folur edhe për çështjen e mocionit të rrëzimit të qeverisë që ishte paralajmëruar nga partia e tij së bashku me LDK’në.

“Kemi shpresuar që këtë javë do hidhej në votim mocioni”, ka thënë Konjufca.

“Çdo herë në Kosovë kur janë shkaktuar zgjedhjet e parakohshme ndodhë një fenomen që një pjesë e spektrit politik në mazhorancë i ka bashkuar votat me opozitën dhe e ka rrëzuar qeverinë, kësisoj edhe vetvetën”

“Asnjë deputet i mazhorancës ende nuk është bashkuar me opozitën”

Konjufca tregon se kjo është arsyeja që opozita ende nuk ka dalur me mocionin në kuvend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...