“Nënshkrimi u bë në 2018”, veprimtari tregon vendin ku u mor vendimi për ndarjen e Kosovës - Bota Sot
“Nënshkrimi u bë në 2018”, veprimtari tregon vendin ku u mor vendimi për ndarjen e Kosovës

Aktuale

“Nënshkrimi u bë në 2018”, veprimtari tregon vendin ku u mor vendimi për ndarjen e Kosovës

Nga: A.Zh Më: 10 korrik 2019 Në ora: 12:13
Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiq

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, dje ka zbardhur planin sekret për ndryshimin e kufijve të Kosovës, duke thënë se prapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë dhe Turqisë.

Ai ka deklaruar se Edi Rama, Hashim Thaçi, Aleksandar Vuçiq, Rexhep Tajip Erdogan dhe Vladimir Putin po e përgatisnin ndarjen e Kosovës, por se kundër idesë së tyre është kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel.

E duke komentuar këtë lajm, veprimtari Xehavt Rexhaj, ka thënë se edhe analistët kishin thënë se marrëveshja për ndarjen e Kosovës, ishte nënshkruarn në nëntor të vitit 2018, përcjell Bota sot.

Sipas tij, për këtë kishin raportuar edhe mediat botërore, ndërsa tashmë kryeministri Zaev e ka treguar punën e kryer.

Nisja e gjithë kësaj, siç ka thënë Rexhaj, ishte Colmari i Franës.

Reagimi i Rexhajt:

Disa nga ne analistët e vegjël kemi thënë se ndarja e Kosovës është nënshkruar në nëntor 2018. Shkruanin mediat botërore për takime sekrete, e veç budalla s’iu besojke, mes Vuçes e Hashës, me aminin e Ramës Erdoganit e Putinit. Punë e kryer mozomakeq, Zaevi po kallxon punën e kryer tashmë!

Nisja e gjithë kësaj ishte Colmari i Francës ku janë luajtur figurat e shahut.... të tjerat krrrrk.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat