Godet Buxhovi: LDK ka feude, të lidhura me struktura kriminale të PDK’së - Bota Sot
Godet Buxhovi: LDK ka feude, të lidhura me struktura kriminale të PDK’së

Aktuale

Godet Buxhovi: LDK ka feude, të lidhura me struktura kriminale të PDK’së

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 21:06
Jusuf Buxhovi

Njëri ndër bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, ka akuzuar zyrtarë të partisë për lidhje kriminale.

Buxhovi ka thënë në “Rubikon” të KTV’së se ekzistojnë “feude” brenda LDK’së, të cilat “janë të lidhur me strukturat kryesore kriminale brenda PDK’së”.

LDK’ja, sipas tij, e ka “feudin e Llapit, të Gjilanit dhe të Dukagjinit”.

Partia që aktualisht udhëhiqet nga Isa Mustafa “është e kapur”, ka vlerësuar ai. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...