Haziri: Sabri Kiçmari po e përdorë emrin e Adem Jasharit dhe Zahir Pajazitit për t’u larë nga mëkatet - Bota Sot
Haziri: Sabri Kiçmari po e përdorë emrin e Adem Jasharit dhe Zahir Pajazitit për t’u larë nga mëkatet

Aktuale

Haziri: Sabri Kiçmari po e përdorë emrin e Adem Jasharit dhe Zahir Pajazitit për t’u larë nga mëkatet

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 13:08
Sabri Kiçmari

Analisti politik, Nexhat Haziri, i ka reaguar ish ambasadorit Sabri Kiçmari, pasi sipas Hazirit, ai po e përdorë emrin e Adem Jasharit dhe Zahir Pajazitit për t’u larë nga mëkatet.

Emrat e këtyre dy heronjëve, Haziri thotë se po i përdorën për t’i “mbuluar faqet e zeza”.

Postimi i plotë:

Sabri Kiçmari: i reagon Buxhovit: Para se me folë, shko te varri i Adem Jasharit e Zahir Pajazitit - Kiçmari, para se t’i përdorni si sapun për t’u larë nga mëkatet emrat e Adem Jasharit dhe Zahir Pajazitit,kan mbetë disa pyetje pa përgjigje. Si u ba që Adem Jashari u la vet dhe askush nuk e shkrepi një pushkë për të. A u dekonspirua aksioni I Zahir Pajazitit nga brenda.Tashmë e dimë të gjithë se këto dy figura u përdorën si maskotë pas luftës për ti mbuluar faqet e zeza të “clirimtarëve” tiran

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...