Buxhovi i kërkon falje FSK-së, për shkak të një lapsusi - Bota Sot
Buxhovi i kërkon falje FSK-së, për shkak të një lapsusi

Aktuale

Buxhovi i kërkon falje FSK-së, për shkak të një lapsusi

Nga: G.B Më: 18 korrik 2019 Në ora: 09:15
usuf Buxhovi

Historiani dhe publicisti Jusuf Buxhovi, ka kërkuar falje nga FSK-ja, për shkak se e ka ngatërruar atë me TMK-në, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se gjatë intervistës për Zërin e Amerikës, i ka shpëtuar një lapsus, ku derisa ka folur për çmilitarizimin e UÇK-së, pa qëllim, e ka ngatërruar FSK-në me TMK-në.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

LAPSUS: Ngatërrimi i FSK-në me TMK-në

Gjatë intervistës së mbrëmshme me Zërin e Amerikës më ka shpëtuar një lapsus, me ç'rast, duke folur për çmilitarizimin e UÇK-së, pa qëllim, kam ngatërruar FSK-në me TMK-në, edhe pse nga konteksti i intepretimit të kësaj ngjarje kjo kuptohet. Që të heqet çdo keqkuptim, kërkoj falje nga FSK-ja për këtë lapsus, ngaqë ajo nuk është objekt trajtimi në vëllimin VI dhe VII të "Kosovës".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...