Mblidhet kryesia e LDK-së - Bota Sot
Mblidhet kryesia e LDK-së

Aktuale

Mblidhet kryesia e LDK-së

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 19:56
Kryesia e LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, e ka mbledhur sonte kryesinë e partisë së tij pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit.

Ky takim i anëtarëve të kryesisë së LDK’së do të mbahet pas situatës së re të krijuar me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës.

Ndryshe, pas këtij zhvillimi në skenën politike kosovare, Mustafa ka thënë Ai ka theksuar se LDK e ka kërkuar dorëheqjen e Haradinajt por i vije keq që kjo ndodhi për shkak të Gjykatës Speciale.

“Besoj fuqishëm se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e drejtë dhe e pastër dhe poashtu besoj se pafajësia e z. Haradinaj do të provohet edhe kësaj radhe”, ka shkruar Mustafa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat