AAK-së dhe Nismës i vjen goditja: Kanë mbjellë boll, yndyrën ja kanë nxjerrë! - Bota Sot
AAK-së dhe Nismës i vjen goditja: Kanë mbjellë boll, yndyrën ja kanë nxjerrë!

Aktuale

AAK-së dhe Nismës i vjen goditja: Kanë mbjellë boll, yndyrën ja kanë nxjerrë!

Nga: A.Zh Më: 22 korrik 2019 Në ora: 12:26
Fatmir Limaj dhe Ramush Haradinaj

Ehat Mifaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka thënë se partitë aktuale në pushtet, kanë investuar shumë në elektoratin e tyre.

Ai ka thënë se ato kanë punësuar mijëra militantë në sektorin publik, përcjell Bota sot.

Miftaraj ka theksuar se pas zgjedhjeve, sipas matematikës, AAK-ja dhe Nisma, duhet të bëjnë një analizë, për të parë a kanë marr vota, aq sa kanë punësuar njerëz.

Reagimi i Miftarajt:

Partite qe kane qene ne pushtet ne kete qeveri, kane “investu” jashtezakonisht shume ne elektorat.

Me mbjelle kane mbjell boll, me mijera militante i kane rahatu ne sektorin publik. Yndyren ja kane nxjerr!

Tash besoj eshte koha me i ba matematikat. Andaj, do ishte mire qe keto parti, veçanarisht AAK dhe Nisma, pas perfundimit te zgjedhjeve me ba nje analize se a kane korr vota aq sa kane mbjell permes punesimeve partiake.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat