Gjykata refuzon lirimin e Morinës nga paraburgimi - Bota Sot
Gjykata refuzon lirimin e Morinës nga paraburgimi

Aktuale

Gjykata refuzon lirimin e Morinës nga paraburgimi

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 14:58
Tomorr Morina

Gjykata Themelore e Shkupit ka refuzuar kërkesën e ish-ushtarit të UÇK-së Tomor Morina për t’u liruar nga paraburgimi.

Këtë për TV21 e konfirmoi avokati Nikolla Naumov. “Ata konsiderojnë se paraburgimi duhet të vazhdojë dhe se nuk duhet të ndërpritet” tha Naumov për TV21, duke shtuar se për këtë vendim do të parashtrohet ankesë.

Tomor Morina tashmë dy javë po qëndron në paraburgim në burgun e Shkupit

Ai më 24 korrik u arrestua nga policia e Maqedonisë se Veriut. INTERPOL-i, me kërkesë të Serbisë, për Morinën kishte lëshuar fletë arrest.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...