Ramushi këndon, Dautit mbi kokë plumbat i fluturojnë

Aktuale

Ramushi këndon, Dautit mbi kokë plumbat i fluturojnë

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 22:26
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pjesëmarrësit “të dehur” nga atmosfera e krijuar nga këngët patriotike, gjuanin rafalë me armë ndërsa plumbat fluturonin mbi kokën e deputetit Daut Haradinaj dhe pjesëmarrësve në ahengun e organizuar me rastin e Ditës së Çlirimit të komunës së Deçanit.

Nën breshërinë e armëve, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ia kishte thënë këngës së tij të preferuar “O moj Kosovë, o moj bukuroshe…”, gjatë një kremte të organizuar në Deçan.

Derisa kreu i Qeverisë provonte talentin e tij prej këngëtari, ai shoqërohej me të shtëna revolesh e kallashi nga të pranishmit, raporton Sinjali.

“Të dehur” nga atmosfera e krijuar nga këngët patriotike, pjesëmarrësit gjuanin pareshtur me armë ndërsa plumbat fluturonin mbi kokat e njerëzve.

E tërë ngjarja kishte ndodhur më 26 qershor, të këtij viti, në të ashtuquajturën “Bjeshkën e Bellës” në komunën e Deçanit, me rastin e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të kësaj komune.

Në videot tjera të siguruara nga sinjalizuesit, shihet vëllai i kryeministrit, deputeti Daut Haradinaj duke buzëqeshur nga tërë kjo situatë përderisa kërrus trupin nga plumbat që shkrepeshin rafalë mbi kokën e tij e nuk dihej se ku po përfundonin.

Sinjalizuesit ia kanë raportuar se në këtë aheng kanë gjuajtur me armë edhe  vetë kryeministri Ramush Haradinaj dhe vëllai i tij Daut Haradinaj, deputet i Kuvendit të Kosovës.

Të pranishëm në këtë gjullurdi kanë qenë edhe pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët e kishin toleruar këtë situatë anarkie duke e përcjellë si spektatorë.

Për çudi asnjë person nuk ishte shoqëruar në Policinë e Kosovës dhe kjo ngjarje ka mbetur e pa vërejtshme për publikun e gjerë.

Gjatë ditës, redaksia  ka raportuar edhe për një video tjetër të cilën mund ta ndiqni duke klikuar mbi këtë link.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat