Limaj: Me AKR-në po e formojmë një bosht të ri politik - Bota Sot
Limaj: Me AKR-në po e formojmë një bosht të ri politik

Aktuale

Limaj: Me AKR-në po e formojmë një bosht të ri politik

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 11:33
Behgjet Pacolli dhe Fatmir Limaj

Fatmir Limaj ka thënë se marrëveshja me AKR-në nënkupton krijimin e një boshti të ri politik në vend.

Numri një i Nisma-s ka thënë se pret që në këtë bosht të bashkohen edhe parti të tjera të vogla.

“Është një lajm i mirë për vendin e zhvillimet politike në vend. Ne kemi ndërtuar një bosht politik në të cilin presim të bashkohen edhe partitë politike. Ky koalicion do të japë shanse e mundësi të mira. Ne si grupe politike po i ruajm balancat politike në vend.

Kosova ka tema që duhen marrë seriozisht, ndërsa ne do jemi përcaktori i qeverisës së ardhshme të Kosovës. Koaliacioni Nisma-AKT shkon e vetme në zgjedhje. Është kënaqësi të jemi bashkë me zotëri Pacollin. Zoti na ndihmoftë në synimet tona” ka thënë Limaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...