Albulena Haxhiu takon gratë:Thotë që dhuna vjen si rrjedhojë e mungesës së drejtësisë - Bota Sot
Albulena Haxhiu takon gratë:Thotë që dhuna vjen si rrjedhojë e mungesës së drejtësisë

Aktuale

Albulena Haxhiu takon gratë:Thotë që dhuna vjen si rrjedhojë e mungesës së drejtësisë

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 00:00
Albulena Haxhiu

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka shkruar se përfaqësimi dhe pjesëmarrja e grave në aktivitetet e partisë së cilës i takon është shumë e rëndësishme.

“Sot, së bashku me Arbenin dhe Hatixhen, mbajtëm takim me vajzat e gratë aktiviste në Prishtinë. Diskutuam lidhur me problemet me të cilat ballafaqohen vajzat dhe gratë, rëndësinë e pjesëmarrjes aktive të tyre në aktivitetet e Lëvizjes, folëm për Rezolutën për gratë të miratuar në KP dhe për atë se si do të duket Kosova me qeverisjen e Lëvizjes të cilës do t’i prijë Albini” shkroi ajo.

Haxhiu gjithashtu shtoi se dhuna e grave vjen si rrjedhojë e mungesës së drejtësisë dhe ndryshimi fillon vetëm me ushtrimin e së drejtës së votës.

“Diskutova për mungesën e drejtësisë si rrjedhojë dhunën ndaj grave. Theksova se dukuri të tilla marrin udhë të drejtë duke ia filluar me ushtrimin e të drejtës së votës së grave, për të zgjedhur projektin që i përfaqëson dhe i ndihmon konkertisht gratë në përditshmërinë e tyre” shtoi ajo.

Haxhiu gjithashtu tha se takime të tilla të partisë po organizohen në tërë Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...