Kandidati për deputet i VV-së reagon pas sulmit ndaj Abazit: Ata shpejt do ta humbin pushtetin, ne nuk nënshtrohemi - Bota Sot
Kandidati për deputet i VV-së reagon pas sulmit ndaj Abazit: Ata shpejt do ta humbin pushtetin, ne nuk nënshtrohemi

Aktuale

Kandidati për deputet i VV-së reagon pas sulmit ndaj Abazit: Ata shpejt do ta humbin pushtetin, ne nuk nënshtrohemi

Nga: G.B Më: 12 shtator 2019 Në ora: 09:51
Getoar Mjeku dhe Albin Kurti

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Getoar Mjeku, ka reaguar pas sulmit ndaj Haki Abazit, nga Dardan Molliqaj.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se ata e humbën debatin e shpejt do t’i humbin zgjedhjet dhe pushtetin, përcjell Bota sot.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Sonte e paskan sulmu fizikisht kandidatin tonë Haki Abazi, që me karakterin e përvojën jetësore është thellësisht njeri i paqes. Aq ma keq, Hakiun e kanë goditë fill pas debatit që ai e fitoi bindshëm.

Ky rast është veç një parashfaqje e dëshpërimit të sundimtarëve. Sonte ata humbën debatin. Shpejt do t'i humbin zgjedhjet. Do ta humbin pushtetin.

Por ne duhet të jemi syçelë, me ngadhënjy pa ra në poshtërinë e tyre.

Ne jemi kundër dhunës. Sonte të gjithë jemi me Hakiun, dhe të gjithë do të jemi për ndryshimin e madh që meriton vendi ynë. Sa të jemi të bashkuar, s'kanë për të na nënshtru kurrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...