Vrasjet politike përplasin PDK-në e LDK-në - Bota Sot
Vrasjet politike përplasin PDK-në e LDK-në

Aktuale

Vrasjet politike përplasin PDK-në e LDK-në

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 00:27
Ganimete Musliu dhe Shkëmb Manaj

Çështja e vrasjeve të pasluftës ka bërë që të ngriten tensione mes Ganimete Musliut të PDK-së dhe Shkëmb Manajt të LDK-së në debatin e sontëm të zhvilluar ku ishin të përfshirë edhe përfaqësues të partive tjera politike.

Ganimete Musliu nga PDK tha në Zonën Zgjedhore se LDK nuk duhet të viktimizohet dhe të kërkojë të zbardhen vrasjet e pasluftës sa herë që vijnë fushatat zgjedhore.

Por kjo deklaratë e saj e përplasi atë me Shkëmb Manajn i cili tha se këto raste është dashur deri tani të ishin trajtuar dhe dorasit të ishin ndëshkuar, por ka pasur ndërhyrje në drejtësi.

Për më shumë ja momente të debatit mes Musliut e Manajt i cili shkoi edhe në tensione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...