Albulena Haxhiu i reagon ashpër Vjosa Osmanit: Nuk është e ndershme të keqcitosh Albin Kurtin - Bota Sot
Albulena Haxhiu i reagon ashpër Vjosa Osmanit: Nuk është e ndershme të keqcitosh Albin Kurtin

Aktuale

Albulena Haxhiu i reagon ashpër Vjosa Osmanit: Nuk është e ndershme të keqcitosh Albin Kurtin

Nga: D.RR Më: 16 shtator 2019 Në ora: 14:50
Albulena Haxhiu

Kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani, në një takim të saj me qytetarë, u kap në deklarimin e Albin Kurtit i cili tha se prokurorin Elez Blakaj do ta kthejë në Kosovë, shkruan “Bota sot”.

Osmani tha se nuk është e drejtë të kthehet Elez Blakaj.

Mirëpo Vjosa Osmanit i ka reaguar Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, e cila përmes një postimi në Facebook ka shkruar se nuk është e ndershme të keqcitohet Albin Kurti dhe nuk fitohet respekti kështu.

Postimi i plotë i Albulena Haxhiut:

Kryetari Kurti ka thënë fjalë për fjalë kështu:

“Ne Elez Blakajn e kthejmë menjëherë në Kosovë. Edhe s'ka me pasë as politikanë edhe as jo-politikanë, as mujsharë shpërdorues, as kriminelë e të korruptuar që do të guxojë ta përndjekë e ta kërcënojë, as publikisht e as privatisht. Elez Blakajn si simbol do ta kthejmë në Republikën e Kosovës, dhe, do ta bëjmë kryeprokurorin e shtetit e prokurorët që e luftojnë krimin e korrupsionin.”

Pra janë dy pohime të kryetarit Kurti: 1) Elez Blakajn do ta kthejmë si simbol; 2) Do ta bëjmë kryeprokurorin e shtetin dhe prokurorët që e luftojnë krimin e korrupsionin.

Nuk është e ndershme të keqcitosh Vjosë, nuk fitohet respekti kështu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...