Haradinaj ndan medaljen “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu” për Miftar Ajvazin - Bota Sot
Haradinaj ndan medaljen “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu” për Miftar Ajvazin

Aktuale

Haradinaj ndan medaljen “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu” për Miftar Ajvazin

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 16:20
Pamje nga ndarja e medaljes

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj sot ka ndarë, medaljen e kryeheroit “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu” për atdhetarin e shquar, Miftar Ajvazi, ish futbollist i Llapit.

“Për ta kujtuar me respekt, sot kam ndarë, post mortem, medaljen e kryeheroit “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu” për atdhetarin e shquar, Miftar Ajvazi, ish futbollist i Llapit. Miftari, si qytetar shembull, gjatë jetës së tij, ishte i përkushtuar si sportist i zoti, duke dhënë kontribut edhe për kulturën dhe artin. Ai ishte gjithmonë aty ku kërkohej sakrificë, në mbrojtje të të drejtave dhe lirisë shqiptare”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...