Arbër Rexhaj: 90% e administratës komunale janë militantë të PDK-së - Bota Sot
Arbër Rexhaj: 90% e administratës komunale janë militantë të PDK-së

Aktuale

Arbër Rexhaj: 90% e administratës komunale janë militantë të PDK-së

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 22:04
Arbër Rexhaj

Kandidati për deputet nga radhët e Vetëvendosjes në Prizren, ka thënë se 90 për qind e administratës komunale të Prizrenit janë të punësuar militantë të PDK’së. 

“Afër 90% në administratën komunale janë të punësuar militantë të PDK’së”, ka thënë Arbër Rexhaj.

Derisa Zafir Berisha tha se më vjen keq që nuk kam punësuar më shumë militantë të Nismës, Rexhaj tha se po tregohet i sinqertë duke sepse po premton se militantët e Nismës do të punësohen.

“Berisha po bën humor mirëpo u tregua i sinqertë duke ju premtu të tjerëve me ardhë në partinë e tij sepse Nisma punëson militantë”, ka theksuar Rexhaj.

“Dihet se Drejtoria e Arsimit, drejtorët e shkollave, janë të gjithë politizuar dhe kanë lidhje të drejta me PDK’në”, shtoi Rexhaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...