Veseli: Pagesa e TVSh-s do të bëhet brenda vendit e jo në kufi - Bota Sot
Veseli: Pagesa e TVSh-s do të bëhet brenda vendit e jo në kufi

Aktuale

Veseli: Pagesa e TVSh-s do të bëhet brenda vendit e jo në kufi

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 10:34
Kadri Veseli

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se për herë të parë në rajonin tonë, do të bëhet zhvendosja e pagesës së Tatimit mbi Vlerën e Shtuar nga kufiri në brendësi të vendit, aty ku ndodh transaksioni mes shitësit dhe blerësit.

Veseli ka shkruar në Facebook se rritja dhe zhvillimi i bizneseve në ekonomitë e tregut nxit rritjen dhe zhvillimin ekonomik në çdo vend, në çdo shoqëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...