Pas emërimit të Grenell, ja çfarë thotë Ramush Haradinaj - Bota Sot
Pas emërimit të Grenell, ja çfarë thotë Ramush Haradinaj

Aktuale

Pas emërimit të Grenell, ja çfarë thotë Ramush Haradinaj

Nga: A.M. Më: 4 tetor 2019 Në ora: 09:37
Ramush Haradinaj

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj e ka mirëpritur vendimin e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për emrimin e Richard Grenell, si i Dërguar i Posaçëm për Dialogun Kosovë – Serbi.

Postimi i plotë:

Mirëpres emërimin nga Presidenti Trump të Ambasadorit aktual të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani z.Richard Grenell, si i Dërguar i Posaçëm për Dialogun Kosovë – Serbi.

Do të punojmë dhe angazhohemi bashkarisht rreth dialogut pa kushte, për arritjen e njohjes reciproke në kufijtë ekzistues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...