Ilir Deda: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë përgjegjësi të përbashkët historike - Bota Sot
Ilir Deda: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë përgjegjësi të përbashkët historike

Aktuale

Ilir Deda: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë përgjegjësi të përbashkët historike

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 19:49

Ish-deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Ilir Deda, në një postim publik, ka thënë se qytetarët besuan që erdhi dita, shkruan “Bota sot”.

“Populli e tha të vetën. LDK dhe VV - Albini dhe Vjosa kanë pëgjegjësi të përbashkët historike për ndryshim radikal qeverisës, për standard të ri, për zhvillim, për drejtësi. Dinjitetin e votuesve duhet ta bartin me politikë të re, politikë të përgjegjshme”, shkruan Deda.

Postimi plotë:

Qytetarët e Kosovës besuan që erdhi dita, a po i bjen kështu diqysh? BRAVO popullit tonë që në 20 vjetorin e lirisë e hapi një kapitull të ri, më të mirë, duke e mbyllur kapitullin e errët të qeverisjeve të këqija kleptokratike.

Populli e tha të vetën. LDK dhe VV - Albini dhe Vjosa kanë pëgjegjësi të përbashkët historike për ndryshim radikal qeverisës, për standard të ri, për zhvillim, për drejtësi. Dinjitetin e votuesve duhet ta bartin me politikë të re, politikë të përgjegjshme.

Populli dinjitoz me shtet dinjitoz. Të dua Kosovë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...