Zyrtari i Vetëvendosjes zbulon se pse nuk iu dha ekspertiza e raportit familjes Dehari - Bota Sot
Zyrtari i Vetëvendosjes zbulon se pse nuk iu dha ekspertiza e raportit familjes Dehari

Aktuale

Zyrtari i Vetëvendosjes zbulon se pse nuk iu dha ekspertiza e raportit familjes Dehari

Nga: H.O. Më: 18 tetor 2019 Në ora: 19:06
Astrit Dehari

Kandidati i Vetëvendosjes për deputet, Artan Abrashi në një postim të tij në Facebook ka shkruar rreth raportit të ekspertizës së vdekjes së Astrit Deharit.

Ai madje ka përmendur dy arsye të mundshme.

Postimi i plotë:

Prokuroria refuzoi t’ia jap nje kopje të rapotit të ekspertizës familjes Dehari me arsyetimin se raporti nuk është përkthyer në shqip.

Kjo nënkupton dy gjera:

• Ose Prokuroria nuk ka haber anglisht dhe nuk dëshiron ta publikojë një raport që mund të ketë implikime më të thella.

• Ose gjuhën shqipe e trajton si gjuhë universale e vetme për komunikim në mes të njerëzve.

Nuk besoj që është e dyta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat