Çfarë do të ndodh nëse dështojnë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani? Flet juristi njohur - Bota Sot
Çfarë do të ndodh nëse dështojnë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani? Flet juristi njohur

Aktuale

Çfarë do të ndodh nëse dështojnë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani? Flet juristi njohur

Nga: V.R Më: 21 tetor 2019 Në ora: 20:07
Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

Në zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje shënoj fitore duke dalë e para në zgjedhje. Por nuk është se LDK-ja i ikë dhe shumë, si partia e dytë.

Një koalicion i mundshëm qeveritar po parashihet të ndodh në mes të LDK-së dhe Vetëvendosjes.

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, ditë më parë u takuan dhe deklaruan për medie se marrëveshja tërthorazi është arritur dhe se priten të ndahen përgjegjësitë.

Por, çfarë ndodh nëse dështon ky koalicion i cili sipas votave që kanë fituar, del të jenë edhe koalicion i dëshiruar i qytetarëve?

Blerim Burjani, njohës i mirë i çështjeve politike, ka deklaruar se nëse dështon koalicioni LDK-VV, shteti duhet të themelojë një qeveri ekspertësh që do ta pastronte shtetin nga korrupsioni, nepotizmi dhe krimi i organizuar.

‘’ Nëse dështon Qeveria LDK-VV, shteti duhet të themelojë një Qeveri ekspertësh që do ta pastronte shtetin nga korrupsioni , nepotizmi dhe gjërat negative kjo mund të duket realitet’’, shkruan ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat