Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP - Bota Sot
Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Aktuale

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 07:44
PZAP

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

Pas pranimit të vendimit nga PZAP-i, subjektet politike që janë sërish të pakënaqura, kanë të drejtë të paraqitjes së ankesave në Gjykatën Supreme brenda 24 orëve.

Ndryshe, ankesat e para vetëm kanë shkuar në adresë të PZAP-së.

Partitë që kanë dorëzuar ankesa janë LDK, PDK, koalicioni Nisma-AKR-PD si dhe partitë e minoriteteve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat