Rashiq: Beogradi po thotë se unë e Trajkoviq jemi bërë shqiptarë - Bota Sot
Rashiq: Beogradi po thotë se unë e Trajkoviq jemi bërë shqiptarë

Aktuale

Rashiq: Beogradi po thotë se unë e Trajkoviq jemi bërë shqiptarë

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 21:30
Nenad Rashiq

Nenad Rashiq, ish-kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e koalicionit mes disa partive të serbëve të Kosovës, “Sloboda”, ka folur për sulmet nga Beogradi ndaj tij dhe bashkëpunëtorëve të tij.

Rashiq ka thënë se mediat e kontrolluara nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, po i akuzojnë për tradhti atë dhe politikanë tjerë, si Rada Trajkoviq.

“Po thonë ‘ata s’janë serbë, e kanë ndërruar fenë, ata tash janë albanac’”, ka treguar Rashiq.

Ai ka thënë se sulme të tilla ndaj serbëve të Kosovës bëhen nga radikalë, e kurrsesi nga politikanë normalë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat