“Cak është Haradinaj”, në Serbi thonë se Specialja synon ngritjen e aktakuzave sa më shpejtë të jetë e mundur - Bota Sot
“Cak është Haradinaj”, në Serbi thonë se Specialja synon ngritjen e aktakuzave sa më shpejtë të jetë e mundur

Aktuale

“Cak është Haradinaj”, në Serbi thonë se Specialja synon ngritjen e aktakuzave sa më shpejtë të jetë e mundur

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 23:18
Ramush Haradinaj

Dhomat e Specializuara të Prokurorisë në Hagë e kanë me ngut ngritjen e aktakuzave të para.

Ky është pretendimi që po ngritet në Serbi, nga kryetari i Komitetit Parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun.

Ai për mediat serbe thotë se ka informacion se Specialja ka ardhur në fund të hetimeve për raste të caktuara, dhe se ngritja e aktakuzave është punë me ngut nga prokurorët e Hagës.

“Nga informacionet që kemi ne, Ramush Haradinaj dhe klani i tij janë prioritet i Prokurorisë së Specializuar, shtuar faktin që ai nuk ka më asnjë funksion në insitucione”, ka thënë ai.

Burimet kanë treguar se një numri të personave, të ftuar për intervistim në cilësinë e të dyshuarit, u janë marrë edhe pasaportat, në mënyrë që të njëjtit mos të kenë mundësi të dalin jashtë shtetit.

Të njëjtat burime kanë treguar se hetuesit e Speciales, kanë udhëtuar vetë nëpër destinacione të ndryshme dhe në lokacionet e të intervistuarve më parë, nga ku edhe i kanë marrë pasaportat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat