Milaim Zeka: Ja kush janë “sheikat” e Kosovës që jetuan si sheikat e Katarit - Bota Sot
Milaim Zeka: Ja kush janë “sheikat” e Kosovës që jetuan si sheikat e Katarit

Aktuale

Milaim Zeka: Ja kush janë “sheikat” e Kosovës që jetuan si sheikat e Katarit

Nga: N.Sh. Më: 4 dhjetor 2019 Në ora: 09:54
Milaim Zeka

Ish-deputeti i Kosovës, Milaim Zeka, njëherësh kryetar i Partisë Euroatlantike thotë se, Sindikata e Telekomit dhe KEK-ut po dëshirojën të futën në grevë pasi janë kundër Ligjit për Paga i cili e rregullon dhe heq priviliegjet e shumë “hajdutëve” të paras publike.

Zeka përmes një postimi në facebook, thekson se, kupolat e këtyre dy nërmarrjeve publike kanë qenë kancer i paras publike.

Ai shton se ata kanë jetuar si sheika të Katarit, e tash dëshirojnë të futën në greva.

Postimi i plotë:

Sindikatate e Tekomit dhe KEK-ut po dojne mu fute ne greve

A e dini pse? Sepse jane kunder Ligjit per Paga, i cili rregullon dhe heqe privilegjet e shume hajduteve te parase publike.

Tekomi dhe KEK, nuk po flase per punetoret e thjeshte, po per kupolat e ketyre dy ndermarrejeve publike, kane qene kamceri i parase publike. Kane jetu si sheika te Katarit, e tash prape neper greva. Mu qu ne greve ai punetori i sektorit privat me 180 euro rroge hahet, vetem keta mu fute ne greve, kuku per ne...!!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat