Miftari: Vjosa Osmani kryeparlamentare, Anton Çuni në krye të kësaj ministrie - Bota Sot
Miftari: Vjosa Osmani kryeparlamentare, Anton Çuni në krye të kësaj ministrie

Aktuale

Miftari: Vjosa Osmani kryeparlamentare, Anton Çuni në krye të kësaj ministrie

Nga: N.Sh Më: 6 dhjetor 2019 Në ora: 15:22
Vjosa Osmani dhe Anton Çuni

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Policisë dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, thotë se postimi i kryeparlamentarit duhet me i taku LDK-së, dhe Vjosa Osmani do ishte e përkryer në këtë post.

Ndërsa, ushtaraku Anton Çuni sipas tij, duhej që ta drejton ministrin e FSK-së.

Miftari përmes një postimi në Facebook, shprehet se, MPB-ja dhe ministria e Drejtësisë duhet që ta merr Lëvizja Vetëvendosje, madje as qe duhet me diskutu me LDK-në këto ministri.

Sipas tij, MPB-ja duhet të hetoj shumë afera që kanë ndodhur dhe jaën kurdisur përmes ish AKM-së, tash AKP.

Miftari thekson tutje, se as Kosova e as LDK-ja nuk mundet të mbahet peng i interesave personale e klanore.

Postimi i plotë:

Diplomacin dhe krytarin e parlmentit duhet me ju dhan LDK_Vjosa Osmani do ishte e perkryer edhe posti i FSK do ishte ideal për ushtarakun Anton Qunin ,sa i përket MPB dhe ministrin e dejtsis ,Aki_n,levizja VV as nuk duhet me ba fare llaf me LDK për këto ministri nese e dojm met vertet qkapjen e shtetit dhe sundimin e ligjit.

Nese dikush nga LDK po ka frig nga sundimi i drejtsis dhe ligjit let tregojn cilët nga LDK e kan mizen nën kapuq,afera 20 milonshe e Skender Hysenit të Ldk si ish minister i MPB dot hetohet gjithsesi dhe shum aferat tjera sidomos privatizimet e kurdisura përmes ish AKM_AKP.....!

As Kosova por as LDK nuk mundet të mbahet peng e intereseve personale të kater personava në kët parti dhe friga e disave se për shum vite në pushtet kan qen edhe vet bashk_hajdut me PDK sidomos me Hashim Thaqin dhe me krimin e organizuar.

Partija e Ldk ka shum kuadra të reja të shnosha njerz të pa korruptuar nuk jan të gjith nē LDK asi që i kan bër nga 4'5 miljon një ma shum sesa bashk_hajnat e partis të Xhavit Halitit PDK, në LDK ka plot njerz që nuk qajn koken fare nese Hashim Thaqi ja Kadri Veseli e jav mshelin njerin sy apo jav qojn vetllat për pjet.!

Shtetformuesit,Rugovistat,parimet,instutcjonalistat,akademikët,gadrijanët e shtetit ...a thua se këto të gjitha ishin dhe jan vetëm prralla për femij dhe jan vetë maska për ta mbuluar intereset private të disave shefav.!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat