BE-ja nesër hap kapitull të ri me Serbinë - Bota Sot
BE-ja nesër hap kapitull të ri me Serbinë

Aktuale

BE-ja nesër hap kapitull të ri me Serbinë

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 09:31
BE

Bashkimi Evropian dhe Serbia nesër në Konferencën Ndërqeveritare në Bruksel do të hapin Kapitullin 4 për lirinë e lëvizjes së kapitalit.

Serbia kështu do të ketë 18 kapituj të hapur të negociatave dhe do të jetë vendi i vetëm në rajon që do të bëjë një hap përgjatë rrugës në BE në gjysmën e dytë të vitit 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat