Mbahet debati “Degradimi i mjedisit dhe qasja e medias ndaj mjedisit”

Aktuale

Mbahet debati “Degradimi i mjedisit dhe qasja e medias ndaj mjedisit”

Më: 12 dhjetor 2019 Në ora: 06:55
Ilustrim

UBT dhe Radio Deutsche Welle, në kuadër të projektit “Balkan Booster”, sot organizojnë debatin më temë diskutimi “Degradimi i mjedisit dhe qasja e medias ndaj mjedisit”, debat në të cilin shfaqet kontributi dhe qasja e medias ndaj këtij problemi.

Gjatë këtij debati do të prezantohen edhe hulumtimet e studiuesve në UBT dhe nga mediat në Kosovë, si dhe nga gazetarët mysafirë, që do të nxjerrin në pah gjendjen e mjedisit në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat