Meta viziton familjen e Presidentit historik, këto janë fjalët e tij - Bota Sot
Meta viziton familjen e Presidentit historik, këto janë fjalët e tij

Aktuale

Meta viziton familjen e Presidentit historik, këto janë fjalët e tij

Nga: A.M. Më: 19 janar 2020 Në ora: 16:36
Meta viziton familjen e Presidentit historik

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vizituar familjen e Presidentit historik të Kosovës, Dr.Ibrahim Rugova.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se është kënaqësi të takojë familjen Rugova.

Postimi i plotë:

Përherë kënaqësi të takoj në Prishtinë familjen e dashur dhe të respektuar të Presidentit historik të Kosovës, Dr.Ibrahim Rugova.

Në bisedën e ngrohtë dhe shumë miqësore ndamë plot kujtime të shtrenjta për angazhimin jetësor të Presidentit Rugova për Kosovën Republikë, në paqe, të lirë, të pavarur e demokratike, me orientim të qartë properëndimor, në bashkëpunim e fqinjësi të mirë në rajon. 🇦🇱🇽🇰

Image
Meta viziton familjen e Presidentit historik
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat