Agjenda e plotë e vizitës zyrtare të Kurtit nesër në Tiranë

Aktuale

Agjenda e plotë e vizitës zyrtare të Kurtit nesër në Tiranë

Më: 10 shkurt 2020 Në ora: 16:40
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nesër në Shqipëri do të zhvillojë vizitën e tij të parë zyrtare në cilësinë e kryeministrit.

Gjatë kësaj vizite, Kurti do të takohet me homologun e tij shqiptar, Edi Rama, presidentin Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, shefin e opozitës Lulzim Basha, dhe kryetarin e bashkisë së Tiranës, Erion Velijaj.

Kurtit gjatë kësaj vizite do ti dhurohet edhe “Çelësi i Tiranës”, nga Erion Velijaj.

Më poshtë agjenda e plotë e takimeve të Kurtit në Shqipëri:

– Kryeministri Albin Kurti takim me kryeministrin, Edi Rama.

VENDI: Pallati i Brigadave
KOHA: 09:00

10:10- Konferencë e përbashkët për media e kryeministrit Albin Kurti dhe kryeministrit Edi Rama.

– Kryeministri Albin Kurti takim me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi.

VENDI: Kuvendi i Republikës së Shqipërisë
KOHA: 10:45

– Kryeministri Albin Kurti takim me presidenti, Ilir Meta.

VENDI: Presidenca e Republikës së Shqipërisë
KOHA: 11:20

– Kryeministri Albin Kurti takim me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Ceremonia e dhënies së “Çelësit të Tiranës” për Kryeministrin Kurti.

VENDI: Bashkia e Tiranës
KOHA: 11:55

– Kryeministri Albin Kurti takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

VENDI: Selia e PD-së
KOHA: 12:20. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat