Hajdar Beqa i PDK-së e kërcënon drejtorin e bordit të “Ibër-Lepencit” - Bota Sot
Hajdar Beqa i PDK-së e kërcënon drejtorin e bordit të “Ibër-Lepencit”

Aktuale

Hajdar Beqa i PDK-së e kërcënon drejtorin e bordit të “Ibër-Lepencit”

Më: 11 shkurt 2020 Në ora: 09:05
Hajdar Beqa

Ish-deputeti I PDK-së, Hajdar Beqa, dyshohet se e ka kërcënuar drejtorin e bordit të ndërmarrjes publike “Ibër-Lepenc”, Liridon Zogianin, pasditen e djeshme.

Media merr vesh nga burime brenda Prokurorisë se Zogiani e ka raportuar rastin në Polici, bashkë me mesazhin kërcënues të cilin ka thënë se e ka marrë nga Beqa.

Siç merr vesh media, arsyeja e kërcëmit është për shkak të auditimit të gruas së ish-deputetit.

Zogiani në Polici e ka paraqitur edhe mesazhin e marrë në telefon nga Beqa, ku i thuhet: “Në qoftëse merresh me mua dhe familjen time, do të kesh punë personalisht me mua”.

Për rastin janë njoftuar njësitet relevante, derisa Policia thuhet se është duke e hetuar rastin.

Megjithatë, Beqa nuk është arrestuar nga Policia dhe nuk është marrë deklaratë nga ai për këtë rast.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat