Ish-deputeti Rugova kujton Ditën e Pavarësisë me një foto nga Kuvendi - Bota Sot
Ish-deputeti Rugova kujton Ditën e Pavarësisë me një foto nga Kuvendi

Aktuale

Ish-deputeti Rugova kujton Ditën e Pavarësisë me një foto nga Kuvendi

Nga: A.SH Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 18:22
Naser Rugova

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, përmes një foto të postuar në rrjetin e tij në Facebook, ka kujtuar ditën kur u shpall Pavarësia e Kosovës 12 vite më parë.

Postimi në Facebook:

Para 12 viteve duke nënshkruar Deklaratën e Pavarësisë!
Popullit tim i uroj mirëqenie!
Shtetit tim prosperitet dhe zhvillim!
Klasës politike më shumë atdhedashuri dhe përgjegjësi!
Ju përulemi me respekt të gjithë brezave që luftuan dhe punuan për liri dhe pavarësi!
Urime 12 vjetori i shtetësisë Kosovë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat