"Sot në Parlamentin e Kosovës ra perdja e turpit" - Bota Sot
"Sot në Parlamentin e Kosovës ra perdja e turpit"

Aktuale

"Sot në Parlamentin e Kosovës ra perdja e turpit"

Nga: H.O. Më: 25 mars 2020 Në ora: 23:44
Pamje nga seanca

Profesori dhe njohësi i ngjarjeve politike, Binak Maxharraj në një prononcim të tij ka komentuar seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

Maxharraj thotë se në Kuvend sot ra ‘perdja e turpit’, nga të pafytyrët me maska, nga deputetët e pafytyrë por me maska.

Postimi i plotë:

SOT NË PARLAMENTIN E KOSOVËS RA PËRDJA E TURPIT.

Në Parlamentin e Kosovës sot ra përdja e turpit nga të turpëruarit,nga të paftyrët më maska nga deputetët të pafytyrë por më maska.

Santrapi dhe trapi Isa Mustafa e qoi deri në fund kërkesën e Hashim Thaçit për të rrexuar qeverin.Kaq shpejtë ka harruar i gjori se po në këtë mënyrë e kishte rrexuar më parë,bile pa paralajmërim,veq kur e ka pa vehtën në sokak.

Sot Isa Mustafa ia mbylli derën demokracis,e ngulfati vullnetin e votuësve,por ia hapi përseri derën korrupcionit,mafisë politike dhe ekonomike pjesë e të cilit është edhe vetë Isa Mustafa.

Turpi e mbuloftë përjetesishtë këtë të pa fytyrë qe mallkimi i historisë do të bije mbi mbi te.

Më kaq mori fund misioni i tij në shkaterrimin e LDK për të cilin edhe e kishte zapu Ldk.

Marrja dhe turpi nuk kanë fytyrë o i paftyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat