​Nisja e dialogut me Serbinë, këshilltari i Kurtit paralajmëron rezistencë

Aktuale

​Nisja e dialogut me Serbinë, këshilltari i Kurtit paralajmëron rezistencë

Më: 19 prill 2020 Në ora: 17:38
Albin Kurti

Këshilltari i kryeministrit në detyrë, Shkëlzen Gashi, ka reaguar ndaj deklarimeve të ambasadorit amerikan Richard Grenellit për fillimin e dialogut Kosovë-Serbi.

Në një postim në Facebook, Shkëlzen Gashi ka paralajmëruar se nuk do të ketë njohje të Kosovës nga Serbia e as anëtarësim në OKB.

“Këta po duan të pranojnë shkëmbim territorial; komuna të reja me shumicë serbe e asociacion të tyre; si dhe eksterritorialitet për kishat e manastiret ortodokse në Kosovë. Nuk do të ketë njohje të Kosovës nga Serbia e as anëtarësim në OKB. Këta do të marrin amnisti për pasurim të paligjshëm për dy dekada në kurriz të qytetarëve të Kosovës dhe amnisti nga Gjykata Speciale. Ne do të rezistojmë!”, ka shkruar Gashi.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

NE DO TË REZISTOJMË!

Këta po duan të pranojnë shkëmbim territorial; komuna të reja me shumicë sërbe e asociacion t ë tyre; si dhe eksterritorialitet për kishat e manastiret ortodokse në Kosovë.

Nuk do të ketë njohje të Kosovës nga Sërbia e as anëtarësim në OKB.

Këta do të marrin amnisti për pasurim të paligjshëm për dy dekada në kurriz të qytetarëve të Kosovës dhe amnisti nga Gjykata Speciale.

NE DO TË REZISTOJMË!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat