Hykmete Bajrami vendos për notimin e nxënësve: Nota e periudhës së tretë s’mund të jetë më e ulët se në periudhën e dytë - Bota Sot
Hykmete Bajrami vendos për notimin e nxënësve: Nota e periudhës së tretë s’mund të jetë më e ulët se në periudhën e dytë

Aktuale

Hykmete Bajrami vendos për notimin e nxënësve: Nota e periudhës së tretë s’mund të jetë më e ulët se në periudhën e dytë

Më: 22 maj 2020 Në ora: 23:00
Hykmete Bajrami

Ministrja në detyrë e arsimit, Hykmete Bajrami ndër të tjera foli edhe mënyrën e notimit të nxënëseve.

Bajrami deklaroi se nota e periudhës së tretë nuk mund të jetë më e ultë se në periudhën e dyte.

“Në rast nxënësi është i pa kënaqur para datës 11 mars, atëherë do të krijohen kushte e testimit online apo çfarëdo forme tjetër”, tha Bajrami.

Tutje ajo theksoi se është paraparë që në muajin qershor nëse u lejon Instituti Kombëtar i Shëndeti Publik dhe Ministria e Shëndetësisë nxënësit të kthehen në shkollë dhe të kryhet ky testim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat