Njohësi i sigurisë tregon se nga cili zyrtar i lartë rrezikohet Kosova

Aktuale

Njohësi i sigurisë tregon se nga cili zyrtar i lartë rrezikohet Kosova

Nga: H.O. Më: 24 maj 2020 Në ora: 20:29
Fadil Kajtazi

Njohësi i ҫështjeve të sigurisë, Fadil Kajtazi i pyetur nëse qytetarët e Kosovës janë të rrezikuar nga grupacione të tilla si “Garda Vullnetare Shqiptare”, ai thotë se rreziku më i madh që i kanoset Kosovës është kryeministri Albin Kurti. Kajtazi thotë se Kurtin e bën të rrezikshëm vetë fakti që është i padëshirueshëm në SHBA.

“Rreziku më i madh i Kosovës tani për tani është Zoti Kurti i cili ka izoluar ndërkombtarisht Kosovën. Prej se ka ardhur në pushtet nuk ka pas as edhe një ftesë për vizitë në vendet perëndimore dhe nuk e ka vizituar as një personalitet ndërkombëtar. Aq më tepër e bën të rrezikshëm fakti që ai është i padëshirueshëm në SHBA. Nëse një gjë e tillë do t’i ndodhte kancelares Merkel, as ajo si kryeministre e një vendi të fuqishëm nuk do të mund të qëndronte në pushtet më shumë se një javë”, thekson Kajtazi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat