I gjen 1450 euro dhe një çelës të veturës në Prishtinë – kërkon nga pronari të lajmërohet

Aktuale

I gjen 1450 euro dhe një çelës të veturës në Prishtinë – kërkon nga pronari të lajmërohet

Më: 24 maj 2020 Në ora: 23:15
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një qytetar ka raportuar se sonte në lagjen Ulpiana në Prishtinë, ka gjetur një shumë parash prej 1450 eurove, një qelës të veturës së tipit “Opel” si dhe një letër e cila ishte së bashku me këto gjësende.

Nëpërmjet postimeve në rrjete sociale, ku person ka kërkuar që të gjendet pronari i tyre dhe t’ia jap ato.

Ai ka bërë të ditur se ka lajmëruar Policinë e Kosovës dhe ka thënë se identifikimin e pronarit do ta bëjë në bazë të qelësit që do e hap veturën.

Ja shkrimi i tij:

Pershendetje ,
Sonte ne ora 21:30 duke ecur ne lagjen Ulpiana ( ne semaforat te Beni-Dona ) kam hasur ne rruge nje shume parash prej 1450€ , nje qeles te vetures e tipit Opel si dhe kete leter .
Njoftova policine , ku ne vendin e ngjarjes erdhi patrolla nr 103 e stacionit nr.IV .
Identifikimin e pronarit te mjeteve do e bejne ne baze te qelesit qe do e hap veturen .
Ju lutem bejeni Share qe te arrijm sa me shpejt ne kontakt me personin qe i takojne .
Ju faleminderit , gjitha te mirat

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat