Ish-ministri i LDK-së: Loja mbaroi - Bota Sot
Ish-ministri i LDK-së: Loja mbaroi

Aktuale

Ish-ministri i LDK-së: Loja mbaroi

Më: 29 maj 2020 Në ora: 10:57
Albin Kurti dhe Isa Mustafa

Pas vendimit të mbrëmshëm të Gjykatës Kushtetuese që doli pro dekretit të Presidentit Thaçi, komentet në rrjetet sociale kanë vërshuar.

Astrit Haraqija, ish-ministër i Kulturës nga Lidhja Demokratike e Kosovës është tallur me Lëvizjen Vetëvendosje.

Ai në Facebook ka publikuar një fotografi ku shkruan “Game Over”, apo në gjuhën shqipe “Loja mbaroi”. Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar revoltë e mosbindje ndaj këtij vendimi të Kushtetueses.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat